Krásný článek o Mišulce!! x)

14. dubna 2011 v 19:32 | Buffi |  5angels
Ahoj!

Na internetu (google) jsem našla krásný článek o Mišce!

Je to z aerobiku!


Michaela Exlová, to je jméno letošní MiniMiss aerobik České republiky, je jí deset let a bydlí v Bystřici nad Pernštejnem.
Celou soutěž s Michaelou prožívali zejména její rodiče. "Přesně si pamatuji na ten den, kdy jsme si s Míšou řekli, že pojedeme do Brna na soutěž MiniMiss aerobik. Přiznávám, manželovi se moc nechtělo, a já jakožto řidič začátečník s orientačním smyslem hodným ženy, jsem si na tu cestu sama netroufla," začala vyprávět Jitka Exlová, maminka letošní MiniMiss aerobik a zároveň její osobní trenérka.
Z Brna si Míša odvezla druhé místo a postup do základního kola, které se konalo v Praze 12. května. Tam se Míša setkala s výběrem 105 dívek, které postoupily z dvanácti měst České republiky. "V tomto kole byly dvě disciplíny: představení sama sebe a cvičení aerobiku dle lektora," sdělila Jitka Exlová. Její dcera spolu s dalšími 29 děvčaty její dcera postoupila do semifinálového kola, jež se mělo uskutečnit opět v Praze o měsíc později.

V červnu rodačka z Bystřice změřila síly se třiceti vyrovnanými soupeřkami. "Druhou disciplínou měla být báseň nebo píseň. Míša si vybrala zpěv v doprovodu houslí. Nikdy nezapomenu na okamžik, kdy přistoupila k mikrofonu, pozvedla housle a začala hrát. To ticho. Hrála tak klidně, jako by to hrála jen pro nás, zpívala tak čistě, pevným netřesoucím se hlasem, jakoby ani neměla trému. A ona ji neměla. Říkala nám, že když koukala po lidech okolo ní, viděla jak se na ni usmívají a někteří z nich si píseň zpívají s ní," vzpomíná trenérka. Michaela hrála píseň Husličky od Vlasty Rédla, kterou ji pro semifinále pomohla vybrat její učitelka houslí Lenka Macháčková.
Na konci bylo vyhlášeno pět nejlepších dívek. Michaela Exlová byla mezi nimi. "Jako hrdí rodiče jsme se snažili celé dění natočit, ale nervozita a radost zároveň z nás stativ neudělala," říká s úsměvem pyšná maminka.
Samotné finále se mělo natáčet 29. září v Top Hotelu Praha. Tomu všemu ale předcházela dvě soustředění, kde dívky nacvičovaly své volné disciplíny, průpravu aerobiku, a trénovaly zde svoji závodní sestavu pod vedením loňské Miss aerobik Kateřiny Wiesnerové, Moniky Hubáčkové a Aničky Kolmanové, MiniMiss aerobik 2006.
Poslední souboj začal v 17.30. "Seděli jsme v hledišti se synem Matýskem, synovci a s naší kamarádkou a čekali, jak to dopadne," popisuje Miloš Exl, otec vítězky. A oba rodiče měli důvod k radosti. Jejich dcera se stala MiniMiss aerobic ČR 2007.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ViVi-Věrulí ViVi-Věrulí | Web | 15. dubna 2011 v 19:07 | Reagovat

Hezké :-P

2 Niky Niky | 16. dubna 2011 v 19:19 | Reagovat

Šikulka Míša =)*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama